Dünya

Mannheim’de Kaypakkaya ve Mayıs şehitleri anıldı

Mannheim: 24 Mayıs günü ATİF’e bağlı Integrationsverein’da Partizan ve NAV-DEM ortak bir anma düzenledi. Anmada Partizan ve Nav-Dem temsilcisi birer konuşma yaparak günün anlam ve önemine değindiler.

Mayıs ayında devrim ve demokrasi mücadelemizde önemli kayıplar yaşandığına değinen konuşmacılar ayrıca birlikte yapılan anmaların mücadelemizi ve birlikteliğimizi kuvvetlendireceğine de değindiler.

NAV-DEM temsilcisi konuşmasında devrim ve özgürlük mücadelesinde şehit olanları selamlarken; Haki Karer, Ferhat Kurtay, Eşref Anyık, Mahmut Zengin, Necmi Öner’in Kürt Özgürlük Hareketi için önemine değindi. Gelinen aşamada kurulan devrimci birlikteliklerin hayati öneme sahip olduğunu da vurgulayan Nav-Dem temsilcisinin yaptığı konuşmanın ardından Partizan temsilcisi bir konuşma gerçekleştirdi.

Şehitleri anarken onların mirasının mücadeleyi sürdürmek ve ilerletmekle korunabileceğini vurgulayan Partizan temsilcisi İbrahim Kaypakkaya’nın Türkiye devrim mücadelesindeki önemini anlattıktan sonra hayatından kesitler sundu. “Kaypakkaya’nın Kürt ulusal sorununda yaptığı açılımın ve bunun yanında yaptığı tespitlerin can alıcı yönünü görmek gerekir” diyen Partizan temsilcisi Mayıs ayı içinde şehit düşen devrimci önderleri ve kadroları andı.

Anmada keman dinletisi de gerçekleştirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu