GüncelManşet

Mazgirt Festivali coşkuyla sona erdi

Dersim: Munzur Kültür ve Doğa Festivali ilçelerde ve merkezdeki programla devam ediyor. Mazgirt’te dün (2 Ağustos) öğle saatlerinden itibaren Partizan standı kuruldu; ayrıca Partizancılar tarafından gazete ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair Partizan’ın boykot tavrına ilişkin bildiri dağıtımı yapıldı.

Festival alanına sloganlarla gelen Partizancıları halk alkışlarla karşılarken saat 19.30’da festival programı başladı.

Mazgirt Festivali’ne ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, EMEP GYK üyesi Mehmet Türkmen, Mazgirt belediye başkanı Tekin Türker katılım gösterdi.

Tekin Türker yaptığı konuşmada Munzur Festivali’nin amacının ülkede kurulmak istenen korku imparatorluğuna karşı Dersim’de inadına direnmek, Munzur’da özgürlüğü yakalamak, HES’lere ve maden ocaklarına karşı mücadele etmek olduğunu ifade etti.

Grup İsyan Ateşi, Şenol Akdağ, Grup Munzur, Mehmet Çapan, Ozan Rençber, Grup Marsis gibi sanatçıların yer aldığı festival programında Grup İsyan Ateşi’nin sahneye çıkması ile birlikte “Umut dağlarda Partizanlarda” pankartıyla festival alanına giren Partizancılar sık sık “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya”, “Gerillalar ölmez, yaşasın halk savaşı”, “Umut dağlarda Partizanlarda” sloganları attılar. Halaylarla kitleyi coşturan Grup İsyan Ateşi özgür bir geleceğe doğru ancak örgütlülük ve mücadeleyle gidilebileceğini söyleyerek konserini sonlandırdı.

Gece geç saatlere kadar devam eden Mazgirt Festivali halkın yoğun katılımı ile sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu