Manşet

Pulur, Mazgirt ve Pertek’te 1 Mayıs ve kampanya çalışmaları

PULUR

Pulur’da (Ovacık) başlatmış olduğumuz 1 Mayıs ve 18 Mayıs çalışmaları devam ediyor.  Daha önce yaptığımız köy çalışmalarında gidemediğimiz köylerin büyük bir kısmına da giderek köylüleri 1 Mayıs’a katılmaya çağırdık.

18 Mayıs’ta önderimiz İbrahim Kaypakkaya’nın Çorum’da mezar başında yapacağımız anmanı çağrısını ise yapmaya devam ediyoruz. 

Köylerde yaptığımız çalışmalarında 1 Mayıs ve 18 Mayıs çağrılarının yanı sıra 27 Nisan’da Ovacık ta düzenlenen Ovacık Halk Şölenine davet ediyoruz. Çarşı içerisinde ise esnaflara ve kahvehanelerde bulunanlara yönelik bildiri dağıtımları yaptık.

Halk çalışmalarımıza ilgi gösterirken çok sayıda kişi evine asmak için Kaypakkaya afişi istedi.

Pulur Özgür Gelecek okurları

 

MAZGİRT

Mazgirt merkezde DDSB’nin çıkartmış olduğu 1 Mayıs ve Partizan tarafından hazırlanan 18 Mayıs bildirilerini ev ev dolaşarak dağıttık. 

Çok sayıda 1 Mayıs afişini yapıştırdığımız çalışma boyunca ilçe merkezinde bulunan ailelerimizi de ziyaret ettik. 18 Mayıs’ta Çorum’da İbrahim Kaypakkaya yoldaşın mezarı başında düzenleyeceğimiz anmanın duyurusunu da yaptığımız çalışmada ilgiyle ve coşkuyla karşılaştık.

Gazetemiz Özgür Gelecek’in dağıtımını da yaptık. Mazgirt merkez dışında Lazvan (Aslanyurdu) köyünde de ajitasyon-propaganda çalışması yürüttük. Ayrıca Mazgirt-Dersim yolu üzerinde çok sayıda afiş yapıştırdık.

1 Mayıs ve 18 Mayıs çalışmalarımız kampanya sonuna kadar sürecek.

Mazgirt Özgür Gelecek okurları

 

PERTEK

Merkez ve köylerde 1 Mayıs ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen kampanya çalışmaları başladı.

Gazete ve bildiri dağıtımları yoğun bir şekilde Pertek merkezde yapıldı. Merkezin yanı sıra çok sayıda köyde, köylülerle görüşmelerin yapıldığı çalışmalarda sürece dair görüşlerimizi ifade ederken, 1 Mayıs’a katılma çağrıları yaptık.

Köylerde yaptığımız çalışmalarda yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Önümüzdeki günlerde afiş çalışmalarıyla faaliyetimiz sürecek. Henüz gitme fırsatı bulamadığımız köyleri ise planlamalarımız doğrultusunda ziyaret etmeye devam edeceğiz.

Pertek Özgür Gelecek okurları

 

[widgetkit id=23]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu