Gençlik

Mersin ve İstanbul’da 1 Mayıs ve kampanya

Mersin

25 Nisan

Yaklaşan 1 Mayıs için hazırlıklarımız devam ediyor. Bugün üniversitemizde afişlerimizi asıp, 1 Mayıs bildirilerimizi dağıttık.

“Tutsak öğrencilere özgürlük” kampanyamızın çalışmalarıyla birleştirdiğimiz 1 Mayıs hazırlıklarımızın aynı zamanda okulumuzda yapılan TMMOB Mühendislik Günleri panellerine denk gelmesi ayrıca olumluluk oldu.

Sibel Özbudun Demirer’in konuşmacı olduğu panele katıldıktan sonra 1 Mayıs’a kadar süreci tekrar planlamak için ara toplantımızı aldık. Gün gün neler yapabileceğimizi konuşup kararlaştırdıktan sonra dergimizin kampanya yazılarını toplu bir şekilde okuduk.

26 Nisan

Bugün yine okulda 1 Mayıs hazırlıklarımıza devam ettik. Afiş ve pullarımızı okulumuzda ve çarşı merkezde yaygın biçimde yaptık.

Daha önceki haftalarda; Mühendislik Günleri’nin 3. gününde forum kısmında tutuklu öğrenciler şahsında TMY ve ÖYM’lerin kaldırılması konulu sunum ve konuşmalar yapmak istediğimizi TMMOB Genç’teki arkadaşlarımıza söylemiştik ve onların da kabul etmesiyle birlikte bugün panele gidip bu konu üzerine tartışmalar yürüttük.

Milyonlar Adalet İstiyor Platformu’nun canlandırılması gerektiğini, bu kapsamda hâlihazırda yürüttüğümüz imza kampanyasını genişletmek gerektiğini vurgulayıp özellikle TMMOB Genç’in üyesi olduğu bu platforma emek vermesi gerektiğini söyledik.

Tartışmalar sonunda da hazırlanan sonuç bildirgesinde bu önerimiz kabul görerek aynen yer aldı. Yine sonuç bildirgesinde TMMOB Genç’in tutsak öğrencilerin mücadelesine destek vereceği ibaresi eklenerek bu konuda üzerine düşeni yapacağı kararı alındı.

Mersin YDG


İstanbul Üniversitesi

“Tutsak Öğrencilere Özgürlük” kampanyamızın çalışmalarını 1 Mayıs süreciyle birleştirdik. Hemen hemen her gün okulumuzda afiş, pullama ve YDG imzalı “Tutsak Öğrencilere Özgürlük İçin 1 Mayıs’ta Taksim’e”, “Yaşasın, Parasız, Bilimsel, Anadilde Eğitim” yazılamaları yapıldı.

Partizan’ın çıkarttığı 1 Mayıs afişleri de okulumuzda yaygın bir şekilde asıldı. İmza kampanyamız aracılığıyla birçok öğrenciye hem kampanyamızı anlattık hem de kendimizi tanıtma fırsatı bulduk.

İÜ’den bir YDG’li

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu