EmekGüncel

Migros işçileri bir kez daha polis saldırısıyla gözaltına alındı

Direnişlerinin 100. gününde patron Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem yapmak isteyen Migros işçileri polis saldırısıyla gözaltına alındı

Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da Kod-29 gerekçe gösterilerek işten atılan Migros Depo işçilerinin direnişi 100’üncü gününde. İşçiler, işe iadelerini talep etmek için patron Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’da bulunan evinin önünde bir araya geldi. Açıklamaya izin vermeyen polis, saldırı tehdidinde bulundu.

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) Başkanı Murat Bostancık ise polislere kanun ve yasaların işçilere ve işverenlere ayrı ayrı işleyip işlemediğini sordu. İşveren Özilhan’ın evinin önünde eylem ve etkinlik yasağının son bulduğunu hatırlatan Bostancık,“Geçtiğimiz gün jet hızıyla tekrardan 15 gün eylem ve etkinlik yasağı getirildi. Peki bu yasalar neden jet hızıyla işçilerin tazminatlarını ödemek için kullanılmıyor?” diye sordu.

İşçiler engellemeye karşı “İşçiler burada Özilhan nerede” sloganları attı. İşçilere saldıran polis, çok sayıda işçiyi gözaltına aldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu