Güncel

Milisler, Antep ve Adana’da eylem düzenlediğini duyurdu

Halkların Birleşik Devrim Hareketi ve Kadınların Birleşik Devrim Hareketi milisleri iki kentte eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan haberlere göre, 17 Şubat 2021 günü Dilok (Antep) Şehitkamil Karacaoğlan Karakolu civarında sokağa çıkan milisler “Gare’de düşene, dövüşüne bin selam” sloganları ile karakola doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Haberde verilen bilgilere göre, milisler, polis gücünün saldırı girişimine EYP ve havafişeklerle yanıt verdi. Çatışmanın devam etmesi üzerine polis bölgeye giremedi.

HBDH Kürdistan Komitesi Botan Başkale Milsileri tarafından düzenlenen eyleme ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“…halkların birleşik silahlı mücadelesi, HBDH milisleri hiç bir yerdeyken, her yerdedir, enselerinde, kendilerine ördükleri “güvenli” kafeslerinde onları yerle yeksan edecek donanımdadır. Aylardır sürdürdüğümüz eylemler, bunun kanıtıdır.

Eylemimizle, Gare direnişini zafere çeviren Kürt özgürlük gerillaları ve HBDH gerillalarını selamlıyor, Zap komutanlarından Botan Başkale’nin anısına gerçekleştirdiğimizi iletiyoruz.”

Adana’da Çevik kuvvet minibüsüne EYP’li eylem

Aynı sitede yer alan bir başka habere göre,  milisler, 18 Şubat 2021’de Adana Merkez Çukurova ilçesinde denetime aldığı nöbet değişimi için hareket halinde olan çevik kuvvet minibüsünü EYP ile vurdu. Habere göre, eylem sonucunda çevik kuvvet polislerini taşıyan minibüs tamamen imha olarak kullanılamaz hale geldi, ancak ölü ve yaralı polis sayısı netleştirilemedi. Eylem sonrası olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis gücünün sevk edildiği gözlendi.

KBDH Sema Koçer Milisleri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“…15 Şubat uluslararası komplosunun yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde hep beraber komploculara karşı direnelim ve halklarımızın özgürlüğünü sağlayalım. Kadın cinayetlerinden iş cinayetlerine Boğaziçi direnişinden Kürdistan’daki direnişe tüm direnişlerimizi ortaklaştıralım ve faşist hükümete son darbeyi vuralım. Bu eylem ile Garê’de tarihi bir direniş sergileyerek kahramanca şehit düşen yoldaşlarımızı anıyor, bu tarihi direnişi selamlıyoruz.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu