Güncel

Milisler Mardin’de korucubaşına yönelik bir eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu

Milisler, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir korucubaşına ait ev ve çiftliği ateşe verdiklerini açıkladı

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Kürdistan tarafından yapılan açıklamaya göre, “Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 1 Mayıs 2021 gece saatlerinde Mardin Kızıltepe Bozhöyük (Tiledes) mahallesinde Rıdvan Akkaya adlı işbirlikçi kontranın evi ve çiftliği milislerimizce ateşe verilerek tümden imha edilmiştir” dedi.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Rıdvan Akkaya adlı unsur bölgenin devrimci dinamiklerinin saldırıya uğramasında birinci derece sorumlu bir korucubaşıdır. Yıllardır Kürdistan da yürütülen özgürlük mücadelesine karşı faaliyet yürütmekte ve birçok saldırının içerisine birebir yer almaktadır. Ayrıca bölgede edindiği servet, kölece çalıştırdığı işçi ve emekçilerin sömürüsüne dayanmaktadır.

1 Mayıs günü meydanlarda faşizmin ve sömürgeciliğin üzerine yürüyen birleşik mücadelenin bayrağını Taksim’de dalgalandıran tüm devrimcileri, işçi ve emekçileri selamlıyor. Onlara karşı faşist terör uygulayan tüm güçlerin hedefimizde olduğunu ilan ediyoruz. Kürdistan’da günlerdir sömürgecilikle işbirliği içerisinde olanlar nasıl bedel ödüyorsa, onlar da en güvenlikli olduklarını sandığı alanlarda hedefimiz olacaktır.

Eylemimiz HBDH Yürütme Kurulu üyesi Sinan Dersim yoldaş anısına gerçekleşmiştir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu