Güncel

Militanlardan devrim şehitleri anısına ve OHAL’e karşı yazılama

H. Merkezi: TKP/ML militanları İstanbul-Gazi Mahallesi’nde başta Proletarya Partisi şehitleri olmak üzere tüm devrim şehitleri anısına ve devletin yaratmaya çalıştığı korku politikalarına karşı yazılama gerçekleştirdi. Elimiz e-posta yoluyla ulaşan habere göre açıklama yapan militanlar “Şehitlerimiz kavga demektir. Onlar kararlılığımız ve inancımızın anıtı, zaferimizin teminatıdır” dediler.

 

“Savaşın destekçisi değil, omuzlayıcı olalım”

Bulunduğumuz alan neresi olursa olsun, koşullarımız ne denli zorlu olursa olsun dört elle yapacaklarımıza sarılmalı, savaşın destekçisi değil omuzlayıcısı olmalıyız” çağrısı yapan militanlar açıklamasını şöyle sürdürdüler:

Partimiz yarım asra dayanan savaşımı ve mücadelesiyle ilerlemeyi sürdürmekte işçi ve emekçilerin, yoksul köylülüğün, halk gençliğinin ve kadınların kurtuluşu için örgütlenmeye ve savaşmaya devam etmektedir. Faşist Kemalist Diktatörlük başta Kürt halkının mücadelesi olmak üzere partimizin ve devrimci hareketin tasfiyesini hedefleyerek baskı ve sömürüyle kuşattığı emekçi halkımız üzerinde; darbe çabalarıyla gelen OHAL süreci ile daha korkunç bir zorbalık kurmayı arzulamaktadır.” 

Faşist-Kemalist TC devletine bu sevinci yaşatmayacağımızı ilan etmek istiyoruz” diyen TKP/ML militanları, tüm örgütlü güçleriyle sürdürdüğü savaşımı daha da boyutlandıracağını, umut kırma saldırıları karşısında umut olmayı başaracağını vurguladı.

 

{gallery}militanlardan yazilama{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu