Güncel

Milli Eğitim’den Efrin işgaline çocuklara zorla “destek” talimatı!

H.Merkezi: Ankara İl Mili Eğitim Müdürlüğü, savaş, işgal ve katliamcı anlayışı özendiren, besleyen bir şartnameyle okullara Efrin işgaline katılan askerlere mektup gönderilmesi talimatı verdi.

TC devleti ve sözcüsü AKP iktidarı Efrin işgaline karşı çıkanlara yönelik gözaltı ve tutuklama terörü uygularken, savaşa halk desteği toplamaya çalışıyor.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genelindeki okullara “Afrin harekatına destek mektupları” gönderin talimatı verdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre aralarında ilkokulların da bulunduğu resmi ve özel okullara gönderilen talimatta, “Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son katılım tarihi 12 Şubat 2018 olmak üzere, resmi/özel ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik ‘Afrin Kahramanlarına Mektup Yazma Etkinliği’ düzenlenmesi ile ilgili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şartnamesi ekte gönderilmiştir” denildi.

Şartnamenin Türk Milli Eğitim Genel Amaç ve Temel İlkelerine uygun olduğu ileri sürülen talimatta, ayrıca öğrencilerin sosyo-psikolojik gelişmeleri açısından bir sakınca içermediği iddia edildi.

“Ecdadın mirasını tüketmeyin, emanetine sahip çıkan” talimatı!

Savaşa, işgal ve katliamcı anlayışı besleyen şartnamenin, çocukların “milli ve manevi değerlerine katkı sunma, birlik ve beraberliği geliştirme” amacı güttüğü iddia edildi ve şu maddeler ile talimat iletildi:

-Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkarak bu değerleri canlı tutan bireyler olmasını sağlamak,

-Birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak,

-Öğrencilerimize tek bayrak, tek devlet ve tek vatan inancı ve idealini aşılamak,

-Okuyan, düşünen, araştıran ve tarihine sahip çıkan bir neslin düşünce dünyasına katkıda bulunmak,

-Tarih şuuru bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak,

-Dilin etkili ve güzel kullanımını teşvik etmek,

-Ecdadın mirasını tüketen değil, emanetine sahip çıkan bir neslin duygularını açığa çıkarmak,

-Vatanı için her şeyi feda edenlere vefa borcumuz olduğunu hatırdan çıkarmamak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu