Güncel

Esir düşen gerillalar için açıklama

H. Merkezi: Maoist Komünist Partisi(MKP) Dersim’de 16 Kasım tarihinde 24  gerillanın devlet güçleriyle girdikleri çatışmanın ardından yakalanmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

http://www.halkingunlugu.net/ sitesinde yayımlanan açıklamada “Partimiz bir kez daha düşmanın tasfiye odaklı stratejik saldırısına maruz kaldı. Bu bir kader ya da teorik saptama değil, tecrübeyle sabit pratik bir gerçektir… Faşist saldırılarla verilen mesaj; ‘’devrim buyruğundan çıkın gerici sınıf iktidarına/gerici sınıflar düzenine itaat edin’’ şeklindedir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada 24 gerillanın yakalandığı sürecin nasıl geliştiğine değinilen açıklamada “Katliamlarla nam salan emperyalizmin uşağı faşist ‘’TC’’ devleti ve iktidardaki cemaat-tarikat toplamı komprador faşist AKP kliği, başka hiçbir sebeple açıklanamaz ki, demagoji ve spekülasyon malzemesi yapıp tasfiyeci amacı uğruna katletmeyi değil, esir almayı yeğledi… Komprador hakim sınıflar geliştirdiği spekülasyon ve yürüttüğü kara propagandalarla Partimize karşı güvensizlik yaratmayı ve Parti kitlesinin moralini bozarak güvensizliğe sürüklenmesini hedeflemektedir. Bunun üzerinden silahlı ve genel devrimci mücadeleye karşı da gerici propaganda geliştirip bilinçleri bulanıklaştırmaktadır.” denildi.

Unutulmamalıdır ki, bugün; Olumsuzluklarımızı aşmak için verilmiş karar ile düşmanı yenmek için verilmiş karar öz itibarıyla bir birinden bağımsız değildir. Devrimcilik ve Komünistlik salt düşmana karşı mücadelede değil, yenilgi ve yenilgi şartlarına karşı mücadelede de geçerlidir.” denilen açıklamada gözetilmesi gereken şeyin düşmanın tüm saldırılarını etkisizleştirmek, savuşturmak bilinciyle hareket etme pratiği olduğu vurgulandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu