Kültür&Sanat

Mollaköy Festivali Gerçekleşti

 

Erzingan: “Kültürümüze, kimliğimize, dilimize ve doğamıza sahip çıkıyoruz” şiarıyla örgütlenen Erzincan Mollaköy Kültür Ve Doğa Festivali gerçekleşti.

Festival’de gerçekleştirilen konuşmalarda Erzincan’a bağlı Üzümlü, Kemah ve Tercan’da devam eden HES projelerinin, İliç’teki siyanürle altın aramanın ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında Çağlayan Girlevik Şelalesi bölgesine yapılan TOKİ konutlarının yeni rant alanları yaratılması ve doğa tahribatı noktasındaki öneminin belirtildiği konuşmalarda, halka ve doğaya yönelik bu saldırılara sessiz kalınmaması gerektiğine vurgu yapıldı. Yine kültürel yok sayma politikalarına karşı Mollaköy halkının kendi kimliğine sahip çıkacağı ve çıkması gerektiği ifade edildi.

Grup Munzur, Grup Munzur, Abdal Haluk Tolga İlhan, Yılmaz Çelik, Şenol Akdağ ve Mehmet Özcan’ın sahne aldığı festivalde, Partizan olarak stant açıp Mollaköy ve Yeniköy’de Özgür Gelecek Gazetesi dağıtımı yaptık. Halkın köylerde ve festival alanında stantımıza yoğun ilgi gösterdiği gecede stant etrafında halaylar çekilerek sık sık “Umut Dağlarda Partizanlarda”, “Beşler Yaşıyor Kavga Büyüyor”, “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya” sloganları atıldı.

 

Erzingan Partizan Okurları

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu