Emek

#Nestleİşçisidirenişte!

H.Merkezi: Bursa’nın Karacabey ilçesinde faaliyet gösteren Nestle fabrikasında, 6 aydan beri devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamazken, 35 işçinin ücretli izne çıkarılmasına işçiler eylemle yanıt verdi.

Fabrika da Hak-İş’e bağlı Öz Gıda-İş’in 900 işçiyi kapsayan ve işçilerden habersiz devam eden toplu iş sözleşmesine imza atması üzerine işçiler eyleme geçti. Öz Gıda İş Sendikası’na üye işçiler dün akşam saatlerinde fabrika önünde toplanarak sendikanın Bursa Şube Başkanı Yalçın Kaya ile tartıştı. Sözleşmenin imzalanmasından hemen sonra 35 işçinin “soruşturma” gerekçesiyle 7 Temmuz’a kadar ücretsiz izne çıkarılmasına tepki gösteren işçiler sendikaya ve patrona karşı mücadele edeceklerini dile getirdi.

Öz Gıda-İş yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise Nestle yönetimiyle ”ortak gelecek” anlayışıyla hareket ederek enflasyonun çok üzerinde “rekor zam” elde ederek “tarihi bir anlaşmaya” imza atıldığı iddia etti. Fabrikadaki işçiler ücretsiz izne çıkarılan arkadaşlarına destek verirken eylem devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu