Emek

“İnsanca Bir Yaşamı, Direnenler Kazanacak”

Kartal: KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) bugün Türkiye genelinde gerçekleştirdiği iş bırakma eylemi ile, Kamu emekçilerinin ilk defa temmuz ayında zam almamasını protesto etti. Kadıköy’de Vergi Dairesi önünde toplanan BES üyeleri Rıhtıma kadar yürüyerek burada basın açıklaması gerçekleştiridiler.

Yürüyüş boyunca “Direne direne kazanacağız”, “Yandaş sendika istemiyoruz”, “Torba yasa geri çekilsin” vb slogan atan emekçiler, Memur-Sen’in imzaladığı sözleşmeyi de protesto ettiler.

Ellerinde kamu emekçilerinin asgari ücretlerinin ve çalışma koşullarının düzeltilmesine dair dövizler taşıyan BES üyeleri adına basın açıklamasını BES şube başkanı Salih Aksoy yaptı.

Aksoy, geçtiğimiz yıl AKP ile Memur-Sen arasında imzalanan toplu sözleşme ile kamu emekçilerinin bu yıl temmuz ayında zamsız bırakıldığını ve ek olarak 2014 yılı için yapılan zammın enflasyon farkını bile karşılamadığını belirterek, konu ile ilgili olarak 4 koldan gerçekleştirdikleri Ankara yürüyüşüne ise polisin vahşice saldırdığının altını çizdi.

Mecliste görüşmeleri süren Torba Yasa ile birlikte çalışma hayatında Taşeron sisteminin hakim hale geleceğini belirten Aksoy, basın açıklamasının sonunda çalışma ve ücret sistemine dair talepleri sıraladı.

Açıklama, basın metninin okunmasının ardından sonlandırıldı.a

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu