Güncel

ÖG okurlarından dayanışma

Gezi Ayaklanmasıyla başlayan direniş tüm ülkeyi sardı. “Üç beş ağacın peşine düşen, üç beş çapulcu” diyen zihniyet kıvılcımın nasıl yangına döndüğünü gördü. Bunun korkusunu da fazlasıyla yaşadılar.

Gezi ruhundan korkan egemenler çareyi operasyonlarda, tutuklamalarda aradı. Birçok direnişçi “Yasadışı örgüt üyesi olmak” ve “Halkı isyana teşvik etmek” gerekçeleriyle tutuklandı. Bunlardan birisi de Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya’dır. Tutuklu bulunduğu hapishanede çıplak arama işkencesine karşı direnen ve görüş cezası alan Elif Kaya geçtiğimiz günlerde kadın gardiyanlar tarafından tekrar çıplak arama işkencesine maruz kaldı.

Tüm bu olanların sesini duyuran, yansıtan gazetemiz Özgür Gelecek 65. sayısına ise toplatma kararı çıkarıldı. Buradan da görüldüğü gibi egemenler sesimizi yok etmeye çalışıyor. Bu nedenle Gazi Mahallesi’nde “Özgür Gelecek susmadı, susmayacak”, “Hapishanelerde tacize ve tecavüze son, Elif Kaya’ya özgürlük”, “Direnen Rojava halkı yalnız değildir”  şiarlı ozalitlerimizi mahallemizin merkezi yerlerine astık. Bizler tüm bu yaşanan baskılara karşın gerçekleri duyuran gazetemiz Özgür Gelecek’i sahiplenmeye devam edeceğiz.

Gazi Mahallesi Özgür Gelecek Okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu