Güncel

Özgür Gelecek 37. Sayı Çıktı!

Samsun Canik’te 3 Temmuz gecesi yaşanan sel felaketinin ardından resmi rakamlara göre 12 kişi (bölge halkına göre ise daha fazla ) yaşamını yitirdi.

Ne tesadüftür ki (!), ölenlerin neredeyse tamamı; TC Başbakanı R. T. Erdoğan tarafından “Başarı, ekip işidir!” sloganıyla açılışı yapılan TOKİ evlerinde yaşayanlardı. “Doğal afeti” katliama çeviren devlet, bir kez daha “katliamın ekip işi” olduğunu gösterdi.

“Direnmek güzeldir!”

Sendikalı oldukları için işten çıkartılan BEDAŞ işçilerinin direnişi devam ediyor. Direnişin 46. gününde işçileri ziyaret ettik ve direnişte gelinen aşamayı sorduk. THY’nin yüzlerce işçiyi işten çıkarmasının ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başlayan direnişte, çalışanların büyük bir kısmı kadınlardan oluşuyor. Direnişi ve direnişin kadın yüzünü Sinem, Simay ve Burcu ile konuştuk. (Sayfa 4) güzeldir!”

“Devrimci kararlılığımızı eleştiri ateşinde sınadık…”ü…

40. mücadele yılını kutlayan gerillalar yaptıkları röportajla “Açıkça söylemek gerekir ki; hata, zaaf ve yetmezliklere karşı ideolojik mücadele ne denli güçlüyse sınıf mücadelesi de o denli güçlü yürütülebilir” mesajı veriyorlar.(Sayfa 24-25)

Silivri’den notlar…

2 Temmuz günü “KCK” adı altında gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında tutuklanan ve hakkında dava açılan 193 kişinin yargılandığı İstanbul ana davası Silivri’de görüldü. Mahkeme önü “Ez livirim” demek için gelenlerle doluydu. Onlara AKP’yi ve son gelişmeleri sorduk. (Sayfa 11)

*Umut Yayımcılık Bürolarından ve kitabevlerinden temin edebilirsiniz!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu