Manşet

Özgür Gelecek Gazetesi ve YDG basın toplantısı gerçekleştirdi!

Ankara: Son dönemde yaşanan polis tacizleri-tehditleri-ajanlaştırma çalışmalarına yönelik Özgür Gelecek Gazetesi ve Yeni Demokrat Gençlik bugün İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi’nde basın toplantısı yaptı.

Basın toplantısında ilk olarak polisin işbirliği teklif ettiği okurumuz Özgür Göğebakan polisin tehdidini ve “seni kaybetmek istemiyoruz” denerek yapılan işbirliği teklifini anlattı ve “bu ve benzeri tacizlerle bizi mücadeleden geriye düşüremezler” dedi.

Daha sonrasında söz alan ilk İHD temsilcisi ise “İHD olarak bu ve benzeri saldırıların her zaman takipçisi olacağız” derken ikinci İHD temsilcisi ise dün ODTÜ’de yaşanan ve basına “polis polisi kaçırdı” manşetleriyle yaşanan olayı anlatarak bu saldırılara sessiz kalırsak daha sonra çıtanın daha da yükseltileceğine, dikkat çekti.

Daha sonra Özgür Gelecek Gazetesi ve Yeni Demokrat Gençlik’in ortak basın metni okundu. Basın metninde yaşanan saldırı-tehdit ve ajanlaştırma çalışmaları aktarılırdı ve “Bütün bu tehditlerin, saldırıların tek bir nedeni var o da bizlerden korkmalarıdır. Bizlerin, haklı-meşru olması korkutmaktadır onları! denildi. Basın metni “Devrimci, demokrat, yurtsever herkesi duyarlı olmaya, bütün ilerici kurumlara yönelik saldırılara karşı gazetelerimize, dergilerimize daha fazla sahip çıkmaya çağırıyoruz!” denilerek sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu