Manşet

Özgür Gelecek Okurlarına Polis Baskısı

Mersin: Toplumsal muhalefetin önüne bir türlü geçemeyen ve gençlerin aktif mücadeleye katılmasını engelleyemeyen devlet, arkadaşlarımızın ya kendilerini ya da ailelerini arayarak korku salmaya çalışmaktadır.

Mayıs ayının 23’ünde Mehmet Kurşun adlı arkadaşımızı; kendini Mersin TEM’de 5. Katta çalışan Akif komiser” olarak tanıtan bir şahıs arayarak “sohbet” için şubeye çağırmış gelemezse ekiplerle aldırabileceğini söylemiştir.

İlerideki can sağlığı için bu sohbetin gerekli olduğunu belirten şahıs, bu aramayı ısrarlı biçimde üç kez yapmıştır. Yine aynı günlerde Duygu Canıtez isimli arkadaşımızın ailesi gece geç saatlerde Duygu’nun arkadaşının arkadaşı olduğunu belirten bir şahıs tarafından aranarak “kızlarına göz kulak olmaları öğütlenmiş” yine gazetemiz okuru olan iki arkadaşımızın isimleri aileye söylenerek hedef gösterilmiştir.

Duygu Canıtez’in gittiği pikniğe kadar aileye bilgi veren ve “muhtemel polis” olan şahıs kızlarının hiçbir şeye karışmamasını sıkıca tembihlemiştir.

Bunların üzerine hukuki yardım için Mersin İHD’ye başvurularını yapıp savcılığa suç duyurusunda bulunan arkadaşlarımız, bu baskıyı da 31 Mayıs günü İHD’de yaptıkları bir açıklamayla basına duyurmuşlardır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu