GüncelManşet

Özgür Gelecek okurlarının kaleminden Gülsuyu: “Duvarlarında şiire tahammül edilmiyor, CHP’ye göre burası suç batağı!”

İstanbul: Gülsuyu Mahallesi’nde Özgür Gelecek okurları tarafından gazetemizin son iki sayısının dağıtımı yaygın bir şekilde yapıldı. Başta OHAL, Aliboğazı şehitleri ve son süreçte emekçi mahallelere dönük artan kentsel dönüşüm saldırıları konuşuldu. Ayrıca yazılamaların silindiği sokaklara yeniden yazılamalar yapıldı.

Gülsuyu Mahallesi’nde Özgür Gelecek okurları yaptıkları çalışmaları ve mahalledeki gelişmeleri şu şekilde kaleme aldı:

 

“Şiirlere bile tahammül edemiyorlar”

“Uyuşturucu çetelerinin saldırıları ile başlayan kentsel dönüşüm süreci mahalledeki devrimci iradeyi, kitleler üzerindeki muhalif düşünceleri yok etmeye çalışıyor. Devlet, başta yayın dağıtımları olmak üzere her türlü devrimci eylem ve etkinliği engellemeye çalışarak devrimcilerin mahalledeki varlığını gizlemeye halkla devrimciler arasındaki bağı koparmaya çalışmaktadır. Yayının yanı sıra duvarlardaki yazılamaları karalayan, devrimci önderlerin resimlerini silen hatta sıradan şiirlere bile tahammül edemeyip yerine PÖH, JÖH, LÖH (ne olduğunu anlayamadığımız) imzalı ırkçı ve tehditkâr yazılar yazarak mahallemizdeki muhalif kimliği yok etmeye çalışıyorlar.

Zırhlı araçlarla mahalle içerisinde sürekli geziyor yoğun siren ve korna çalarak mahalle halkını tedirgin etmeye çalışıyorlar. Uyuşturucu satıcılarının gün boyu ellerini kollarına sallayarak dolaştıklarını gören polisler onları engellemek yerine mahallede tanınan devrimcilere, demokratlara, yurtseverlere GBT yaparak bu uyuşturucu çetelerini koruduklarını her zaman olduğu gibi göstermektedirler.”

 

“CHP mahallemizi suç bataklığı olarak gösteriyor”

“Bunlarla birlikte CHP’li Maltepe Belediyesi kentsel dönüşüm üzerinden mahallemizin imajını karalamaya çalışıyor. Söylemleri ile adeta mahalleyi ‘suç bataklığıymış’ gibi göstermekteler.

Devrimcilerin olmadığı birçok yerde gece saatlerinde gezemeyen her gün hırsızlıkların yaşandığı, rant babalarının güvencesiz ölüm saçan şantiyelerini vb. gerçekten suç bataklığı olmuş yerleri görmezden gelip mahallemizi suçlaması Gülsuyu’nun muhalif kimliğindendir.  

Keza daha önce de CHP’liler 11.01.2016 tarihinde Balçiçek İlter’e verdiği röportajda ‘Uyuşturucu çeteleri ile devrimciler arası hesaplaşmasıyla Gülsuyu’nun ortamının bozulduğunu bozulan ortamın kentsel dönüşüm ile düzeleceğini’ söylemiştir. Röportajın üzerinden neredeyse 1 sene geçmesine rağmen aynı dili bu günde kullanmaktalar.

Mahallemizin bu konularla gündeme gelmesi ve karalanma çabaları esasta devrimcilerin uyuşturucu ve halkımıza dönük saldırılara karşı mücadelesindendir. Bu mahallede yaşayan devrimciler demokratlar yurtseverler olarak devletin ve devlet destekli çetelerin saldırılarına boyun eğmeyeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu