Güncel

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi Sahibi ve Yazıişleri müdürü tutuklandı

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü İshak Yasul tutuklandı.

H. Merkezi: Kayyum atanan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü İshak Yasul tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebiyle İstanbul 7. Sulh Hakimliği tarafından kayyum atanarak, TMSF’ye devredilen ve 28 Mart’ta yapılan operasyonla gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü İshak Yasul, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Dosya üzerinden inceleme yapan savcı, “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla Yasul ve Yaşar’ı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. İfadeleri alınan Yasul ve Yaşar aynı gerekçeyle tutuklandı.

 

Gözaltına alınan 7 kişi Vatan Emniyette

Operasyon kapsamında 4 Nisan’da gece yarısı gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin editör ve çalışanları ise Vatan’da bulunan İstanbul Emniyeti’nde tutulmaya devam ediliyor. Emniyette bulunan 7 kişinin ismi şöyle: Gazetenin editörleri Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu ve Hicran Urun, çalışanları Pınar Tarlak, Ramazan Sola ve Nedim Demirkıran ile gazetenin eski çalışanlarından Mehmet Beyazit.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu