Güncel

Özgürlükçü Demokrasi Yazı İşleri Müdürü İshak Yosul gözaltına alındı

TMSF’ye devredilen Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin Yazı İşleri Müdürü İshak Yasul gözaltına alındı.

H. Merkezi: Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve Gün Matbaacılık’a yönelik polis baskını ve TMSF’ye devredilmesine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İshak Yasul da öğlen saatlerinde gözaltına alındı. Avukatıyla birlikte Vatan Emniyet’e giden İshak Yasul, hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

 

Avukatlar savcıyla görüşmeye çalışıyor

Soruşturmaya dair gazetenin avukatları ve Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP) üyesi avukatlar 3 gündür bilgi almaya çalışıyor; ama muhatap bulamıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlarla Soruşturma Bürosu Vekili Hasan Yılmaz ile görüşüp soruşturma hakkında bilgi almaya çalışan avukatların gün içerisinde tekrardan İstanbul Adliyesi’ne giderek Hasan Yılmaz ile görüşme talebinde bulunacağı öğrenildi.

 

Gözaltına alınan 25 kişi Vatan’da tutuluyor

Soruşturma kapsamında şu ana kadar gözaltında olan ve Vatan Emniyet Müdürlüğü’nde tutulanların isimleri şu şekilde: Özgürlükçü Demokrasi gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İshak Yasul, Gün Matbaacılık sahibi Kasım Zengin ile matbaa çalışanları Erdoğan Zamur, Musa Kaya, Polat Arslan, Cemal Tunç, İrfan Karaca, Kemal Daşdöğen, Mehmet Emin Sümeli, İhsan Sinmiş, Uğur Selman Kelekçiler, Kazım Göçer, Necat Hizarcı, Mahmut Abay, İsmail Ergene, Muhammet Özkan, Mehmet Özkara, Cumali Öz, Süleyman Güneş, Cenk Kale, Cengiz Kaya, Semih Tamay, Özgür Bozkurt ve Sadettin Demirtaş.

Soruşturma kapsamında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz Yıldız‘ın Bağcılar’da bulunan evine de polis baskın yapılmış, Yıldız evde bulunmazken telefonuna ve bilgisayarına el konulmuştu.

Sefaköy’de bulunan Gün Matbaacılık binasında ise 3’üncü günde de arama ve kayıt işlemleri devam ediyor. Polis kimseyi binaya yaklaştırmıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu