GençlikGüncel

Öğrenci ve mezunlar #KYKBorcumuÖdemiyorum diyor

Demirören'in 750 milyon dolarlık borcuna göz yumulmasına karşı onbinlerce öğrenci ve mezun tag çalışması başlattı

Mafya lideri Sedat Peker’in devlet-sermaye-mafya ilişkilerine dair ciddi iddiaları dile getirdiği videolarında Doğan Yayın Holding’i Ziraat Bankası’nın verdiği yüzlerce milyar dolarlık krediyle satın alan Demirören ailesinin borcunu ödemediğini söylemesi sonrası öğrenciler “Ben de #KYKBorcumuÖdemiyorum” paylaşımları yaptı.

Faizlerini bile ödemedi

Peker, bugün yayımladığı 9. videosunda “Bu Pambukören var ya, biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşadan korktu, yerleri verdi 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar ederdi ama hepsini o paraya aldı. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Bu sahtekar 750 milyon doların hiçbirini ödemedi biliyor musunuz, faizlerini bile ödemedi” dedi.

Öğrenciler: KYK borcumu ödemiyorum

Yıllardır “KYK borçları silinsin” talebini dile getiren öğrenciler ve mezunlar da bu açıklamaların ardından sosyal medyada “#KYKBorcumuÖdemiyorum” paylaşımları yaptı.

Demirören’den borcunu tahsil etmeyen Ziraat Bankasının öğrencilere gelince icra işlemleri başlattığı dile getirilen paylaşımlarda “Madem Demirören ödemiyor, o zaman ben de KYK borcumu ödemiyorum” isyanı dile getirildi.

Öğrenciler ve mezunlar, paylaşımlarına borçlarına dair makbuzları da ekledi.

“#KYKBorcumuÖdemiyorum” etiketi, kısa sürede Twitter’da ülke gündeminin en üst sıralarına yükseldi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu