Kültür&Sanat

Okmeydanı’nda şölen çalışması(video-haber)

Afiş  ve davetiye dağıtımlarından sonra 16 Ekim’de öğlen saatlerinde kurduğumuz  stantların verdiği coşkusuyla  çalışmalarımız  büyüyor.

Anadolu Kahvesi’nin önüne kurduğumuz standa ilgi oldukça yoğundu. Stantta gün boyu  broşürlerimiz  ve şölen için hazırladığımız müzik dinletisi ile sesli çağrı yaptık.

Mahallenin çeşitli yerlerine pankartlarımızı astık. Pankart asılışına mahalle gençlerinin yardımcı olması sonrasında standımıza gelerek sohbet etmeleri umudumuzu büyüten pratiklerden biri oldu. Mahallede tekstil işçilerinin gelerek bizimle sohbet etmeleri 50 kişi ile şölene katılmayı düşündüklerini ve katılabilmek için koşullarını zorladıklarını ifade etmeleri bizi oldukça umutlandırdı.

Yine mahalleden bir ablanın standımızda sohbet ettikten sonra 20 davetiyeyi kendisinin gönüllü olarak dağıtmak istemesi umudumuzu büyüten nedenlerden biriydi. Esnaflar bizlere çalışmamızdan mutluluk duyduklarını ifade ederek çay ikramında bulundular.

Genç bir arkadaşın Biletix de hala biletlerin çıkmadığını söylemesi bize göre bizim için olumlu bir şikâyetti.

Öte yandan çalışmalarımız boyunca sivil polislerin bizi adım adım takip ettiği polis aracından gün boyunca kamera çekimi yaptıkları dikkatimizden kaçmadı.

Bizim için umudumuzu en çok büyüteceğimiz yer kitlelere gittiğimizde topraklara ekilen tohumun boy verdiğini bu tohumun kökünün çok derinlerde ve sağlam olduğunu yine yeniden görmek oldu.

Bir günde binlerce insana  temas edebilmenin heyecanı ve coşkusuyla umudu ısrarla, inançla,bilinçle tohumca büyütüyoruz!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu