Güncel

“Okulumuzu dönüştürmenize izin vermeyeceğiz”

H.Merkezi: Fatih Gazi İlköğretim Okulu velileri, öğrencileri ve öğretmenleri okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine karşı bugün okul önünde eylem yaptı. Kitle eyleme; Tencere, tava, düdük, davul ile ses çıkararak başladı. Ardından , “Gazi Bizimdir, Bizim Kalacak”, “Susma Ses Çıkar, Okuluna Sahip Çık” sloganları atıldı. Eyleme Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sağlık çalışanları ve birçok kişi destek verdi.

Veliler adına basın açıklamasını Okul Aile Birliği Başkanı Sündüs Keklik okudu. Konu hakkında muhatap olan yetkililerin hepsi ile görüştüklerini söyleyerek şöyle devam etti, “Bizler veli, öğrenci, öğretmen, mahalle sakinleri olarak bu okula bölgenin ihtiyacı olduğunu söyledik. Israrla imam hatip ortaokuluna da ihtiyaç olduğunu söylüyorlar. Oysa biliyoruz ki bölgeden bu doğrultuda ciddi bir talep yok” dedi.

 

“Bu fikirden derhal vazgeçin”

Bölgeden bir talep olmamasına rağmen okulun imam hatip ortaokuluna dönüştürülme gerekçesini soran Keklik konuya ilişkin, “Bütün demokratik tepkilerimize rağmen Gazi İlköğretim üzerindeki ısrarınızın gerçek gerekçelerini açıklayın! Yetkilileri bir kez daha yüksek sesle uyarıyoruz. Buradan çıkan bu gür sese kulak verin. Okulumun dönüştürülmesi fikrinden derhal vazgeçin” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu