Manşet

Okurlarımıza yönelik baskılar devam ediyor!

Ankara: Son dönemde Ankara’da YDG okurlarına yönelik artan polis tacizlerinin ardından şimdi de gazetemiz Özgür Gelecek okuruna yönelik polis tacizi gerçekleşmiştir. 4 Nisan Perşembe günü saat 13.00 sularında gazetemiz okuru Özgür Göğebakan çalıştığı işyerinin bulunduğu AVM’nin önüne geldiğinde, durakta bekleyen sivil polisler tarafından durdurulmuş ve işbirlikçilik teklif edilmek istenmiştir.

Polisler; okurumuzun tacizlerini fark ederek, konuşacak bir şey olmadığını söylemesine rağmen “Seni on iki yıldır tanıyoruz, seninle konuşmak istiyoruz, seni kaybetmek istemiyoruz” diyerek, işbirliği teklifine ve tacizlerine devam etmiştir. Okurumuz, hakkında yasal bir karar olmadığı halde yapılan bu tür bir konuşmayı kabul etmeyeceğini söyleyip oradan uzaklaşırken, polisler arkasından “öyle olsun bakalım..” gibi sözlerle tehditlerini devam ettirmişlerdir. 

Olay sonrası görüştüğümüz okurumuz, 90’lı yıllarda ve 2000’li yıllarda polisin sıklıkla başvurduğu bu tür sindirme yöntemlerine bu gün de ihtiyaç duydukça başvurduğunu ama bu tür yöntemlerin o gün tutmadığı gibi bugün de tutmayacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta da bir YDG okurunun yurduna giden polisler, okurumuzla “seninle arkadaş olmak istiyoruz, seni kaybetmek istemiyoruz” sözlerini söylemiş “şu an illegal bir şeyin yok, ancak daha sonra seni uyarmak zorunda kalabiliriz” diyerek tehdit etmişti. Polisler, Ankara’daki başka okurlarımızın da isimlerini sayarak kimisi için “iyi çocuk”, kimisi için “çok ileri gidiyor ama bırakacak” gibi “arkadaşça” nasihatlerde bulunup YDG okurunu korkutmaya çalışırken, “biz her şeyi biliyoruz” görüntüsü vererek devrimci faaliyete ve faaliyetçilere yönelik tehditlerde bulunmuşlardır.

Yeni Demokrat Gençlik ve gazetemiz Özgür Gelecek okurlarına yönelik artan polis tacizi ve saldırılarının bir tesadüf olmadığının farkındayız ve devrimci, demokrat, yurtsever kimlikleriyle muhalif olmakta ısrarcı olanlara yönelik baskılara karşı gazetemizi daha fazla sahiplenerek bu saldırıları boşa çıkaracağımızın bilincindeyiz.

Son süreçte artan polis baskısına karşı Partizan ve YDG tarafından önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenlenenecek.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu