GüncelManşet

Okurlarımıza yönelik tehditler devam ediyor

Ankara: Devletin son dönemde girdiği yeni saldırı konseptiyle birlikte tehdit, yıldırma ve ajanlaştırma politikaları devam ediyor. Bu politikaların bir devamı olarak okurlarımıza yönelik de geçtiğimiz süreçte zorla alıkoyma, sohbet adı altında ajanlaştırma çalışmaları gerçekleşmişti.

Son olarak da Dersim’de okurlarımıza yönelik tutuklama furyasının ardından yine okurlarımız tehditler eşliğinde ajanlaştırılmaya çalışıldı.

Geçtiğimiz yıllarda Dersim’de öğrenci olan Boran Bay isimli okurumuz da gerçek dışı ithamlarla önce “kibar” bir biçimde tehdit edilmiş daha sonra ajanlaştırılmaya çalışılmıştır.

Şuan Ankara’da yaşayan okurumuzun önce ailesi sonra direk kendisi üzerinden girişilen “sohbet”te Dersim’de tutuklanan okurlarımız sorulmuş, okurlarımız hakkında bilgi alınmaya çalışılmıştır.

Kendini Jandarma İstihbarat’tan Ali Astsubay olarak tanıtan ve 0535 269 1092 numaralı telefondan arayarak, “istersek seni savcılıktan aratır, buluruz” denilerek tehdit edilmiş. Yapılan kibar tehditlerden sonra okurumuzun iyi düşünerek kendilerine yeniden dönüş yapması istenmiştir.

Geçtiğimiz süreçte de birçok okurumuza yönelik benzer saldırılarla demokratik- haklı mücadelemiz geriletilmeye çalışılmıştı. Ancak devletin bu yönlü saldırıları her defasında boşa çıkmış, hukukta hiçbir yeri olmayan ajanlaştırma çalışmalarından bir sonuç alamamıştır.

Yaşanan bu tehdit ve ajanlaştırma vesilesiyle yeniden belirtmek isteriz ki devletin bu politikaları bizleri, haklı mücadelemizden geri adım attıramayacaktır. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu