GüncelKadın

Ölüm tehdidi alan kadın sosyal medyada dayanışma çağrısı yaptı

Ölüm tehdidi aldığını söyleyen Dilan Koç, "Ben ölmek istemiyorum. Ben öldükten sonra benim sesimi duymanıza gerek yok, bana şu an yardımcı olun" diyerek sosyal medyadan sesini duyurmaya çalıştı.

İstanbul Sözleşmesi feshedileli 20 gün oldu. Kadına yönelik şiddet giderek artıyor.  Erkekler tarafından kadınlara “artık İstanbul Sözleşmesi kaldırıldı” şeklinde Erdoğan’ın Sözleşme’den çekilme girişimden güç aldığını göstermekte.

Her gün kandınlar katledilmeye devam ederken, şiddet gören ve tehdit edilen kadınlar ise sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışıyor. Ölüm tehdidi alan Dilan Koç isimli kadın çektiği bir videoyu sosyal medyadan yayınlayarak yardım istedi.

Büyükçekmece Adliyesi önünde olduğunu söyleyen Dilan Koç, Sidar Alanç isimli erkek ve onun akrabaları tarafından ölüm tehdidi aldığını belirterek şu sözlerle yardım istedi: “Ben ölmek istemiyorum. Ben öldükten sonra benim sesimi duymanıza gerek yok, bana şu an yardımcı olun.”

Twitterda #DilanKoçYalnızDeğildir ve #DilanaSesOl etiketiyle kampanya başlatıldı. Birçok yurttaş İstanbul Sözleşmesi’ne de atıfta bulunarak kadına yönelik şiddet ve tehditlere isyan ederek Dilan’a yardım edilmesini istedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu