Güncel

Onlar “Suriye’nin Dostları” değil halkların düşmanıdır!

İstanbul: Saat 14.00’te Taksim Tramvay Durağında bir araya gelen Nato ve Füze kalkanı Karşıtı Birlik ile Nato ve Füze Kalkanı Karşıtı Öğrenciler buradan “Suriye’nin Dostları” toplantısının yapıldığı Harbiye’de ki Hilton Oteli önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sırasında polislerin olmaması dikkat çekiciydi. Kitle yürüyüş boyunca “Emperyalistler yenilecek, direnen halklar kazanacak”, “Kahrolsun emperyalizm, yaşasın mücadelemiz”, “Emperyalist haydutlar Suriye’den defolun”, “Katil ABD işbirlikçi AKP sloganlarını attı.

Hilton Oteli önünde Platform adına açılamayı okuyan Ersin Özdemir; “Suriye’ye müdahale etmek için Libya’dakine benzer bir kirli tezgah kurgulayan ABD ve AB emperyalistleri ile başını TC devletinin çektiği bölgedeki işbirlikçiler, ilkini Tunus’ta gerçekleştirdikleri “Suriye’nin Dostları Grubu Uluslararası Konferansı” toplantısının ikincisi için İstanbul’da toplandılar.” dedi.

TC devletinin emperyalistlerin taşeronluğuna soyunduğuna dikkat çeken Özdemir, Suriye halkının gerçek anlamda kurtulmasının emperyalist-kapitalist sisteme karşı mücadele etmesinden geçeceğini dile getirdi.

Kitle açıklamanın ardından aynı güzergâh üzerinden Taksim Tramvay Durağına yürüyerek eylemi burada bitirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu