Güncel

Onlarca avukat gözaltında

H. Merkezi: Taksim’deki polis saldırısını protesto eden 70’den fazla avukat gözaltına alındı.

Bu Taksim Meydanı’na yapılan polis saldırısını protesto etmek isteyen Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar Çağlayan Adliyesi giriş katında alkışlarla eylem yaptı. Avukatlar “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarıyla eylem yaparken çevik kuvet hukukçulara saldırarak 2 avukatı gözaltına aldı.

Polisin avukatlara saldrıması sırasında adliyeden destek olan herkezin gözaltına alınacağı şeklinde “tehtitli” avonslar yapıldı. Adliyeden eylem yapan avukatlara polis müdahalesi olmakta ve eylem yapanlar gözaltına alınmaktadır. Balkonlardan alkış ve ıslık yapan halkımıza duyurulur, balkonlardan ayrılın, eylemci grubun yanına gitmeyin. Eyleme katılan, izleyen, alkışla destekleyen herkes hakkında gözaltı işlemi yapılacaktır. Eylemden ve eylem yerinden uzak durun” şeklindeki anonslardan yapılırken avukatlar oturma eylemi başlattı adlliye önünde. Bu sıradapolis avukatlara saldırarak onlarca avukat gözaltına alındı.

ÇHD yaptığı açıklamada, meslektaşlarının yaka paça gözaltına alındığı, dayanışma için tüm meslektaşlarını Çağlayan Adliyesine bekledikleri belirtti.

Gözaltına alınan avukatların Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu