Güncel

Ortadoğu’daki katliamlar protesto edildi

 

Mersin/Tarsus: Asırlardan beri topraklarında kan, ağıt, sefalet, gözyaşı ve ölümle burun buruna yaşayan başta ABD ve İsrail’in daha çok pazar, sömürü ve rant elde etmek istemesi amacıyla bu katliamlarına devam ettiği Ortadoğu coğrafyasında, ölümler her geçen gün artıyor ve tüm zalimliği ile emperyalizmin barbarlığı devam ediyor.

Yaşanan saldırıları protesto etmek için Yarenlik alanında YDG-PARTİZAN olarak basın açıklaması gerçekleştirdik. SDP, HALK CEPHESİ ve HDK’nin destek verdiği eylemde “Örgütlü bir halkı hiç bir kuvvet yenemez”, “Zafer direnen halkın olacak”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” sloganları ve “Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de zafer direnen halkın olacak” pankartı açıldı.

Yapılan açıklamada; “Suriye’de emperyalizm destekli tekbirci teröristlerin halka uyguladığı zulüm, Irak’ta İŞİD tarafından Şiilere ve Kürtlere yapılan katliamlar, Siyonist İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulüm, Rojava ve Kobanê’de yine emperyalizm destekli tekbirci teröristlerin yaptığı katliamlar Ortadoğu’da yaşayan halkların çektiği çileleri açıkça gösterdiğini” belirtti. “Gazze’ye yönelik saldırılarını önce 2 Temmuz’da havadan askeri saldırılarla 18 Temmuz’da ise kara operasyonuyla boyutlandırdı. Kara Harekâtına başlamadan önce uçak ve füzelerle 200’den fazla Filistinliyi katlederken binlercesini yaraladı” diye ekleyerek yaşanan katliamın boyutuna da değindi. “Bizler Ortadoğu’daki Arap, Kürt, Şii, Sunni, ve diğer bütün halkların mücadelesini destekliyor ve onların yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Halklara Özgürlük direnişle ve Örgütlü mücadele ile gelecek” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu