DünyaGüncel

Paris’te bir öğretmen başı kesilerek katledildi

Öğretmenin öğrencilerine Hz. Muhammed karikatürü gösterdiği öne sürülürken polisin saldırganı Eragny yakınlarında elinde bıçakla gördükten sonra vurduğu kaydedildi.

Fransa’nın başkenti Paris’te dün yaşanan saldırıda bir tarih öğretmeni başı kesilerek öldürüldü. Öğretmenin sınıfta öğrencilerine Hz. Muhammed karikatürü gösterdiği öne sürüldü.

Saldırgan Eragny yakınlarında elinde bıçakla görüldükten sonra polis tarafından vuruldu.

Bazı haber kaynakları ise ismi açıklanmayan tarih öğretmeninin ders sırasında Hz. Muhammed karikatürlerini tartışmaya açtığını aktardı. Ancak karikatür gösterdiğine dair bilgi vermedi.

Fransız yerel medyası olayın başkent Paris’in kuzeybatısında saat 17.00 sıralarında meydana geldiğini yazdı. Conflans Sainte-Honorine’de bulunan bir okul yakınında meydana gelen olayın ardından bıçaklı saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.

Olay yeri güvenlik kordonu altına alınırken, savcılık soruşturma açıldığını duyurdu. Olayın ‘terör saldırısı’ olarak soruşturulduğunu açıklaran Paris Emniyeti, Twitter’dan bir uyarı yayımlayarak Eragny ve Conflans-Sainte-Honorine bölgelerinden uzak durulması çağrısı yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fas’tan dönen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin Conflans-Sainte-Honorine’e doğru gitmekte oldukları açıklandı.

Fransa’da geçen ay da Pakistan’dan göç eden bir kişi Charlie Hebdo dergisinin eski binası yakınlarında iki kişiyi yaralamıştı. Charlie Hebdo dergisi 5 yıl önce Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamasının ardından silahlı saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda 11 kişi ölmüş, 11 kişi de yaralanmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu