GüncelVideo Haber

Partizan: “24 Haziran’da 7 Haziran’dan daha iyi bir sonuçla karşılarına çıkacağız!”

HDP ve İttifak güçleri tarafından 17 Haziran günü Bakırköy'de düzenlenen mitingte konuşan Partizan temsilcisi, Suruç'ta gerçekleşen katliamı kınayarak, "24 Haziran'da 7 Haziran'dan daha iyi bir sonuçla karşılarına çıkacağız" dedi.

İstanbul: HDP ve İttifak güçleri tarafından büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen mitingte HDP bileşeni olmayan ancak 24 Haziranda HDP ile ortak hareket eden ittifak güçleri adına birer konuşma yapıldı.

Partizan tarafından yapılan konuşma şöyle:

“Sandığa gömün talimatı sonrasında Suruç’ta işlenen katliamda yaşamını yitiren halkımıza ve  tüm Suruç halkına başsağlığı diliyoruz.

Onlar, her fırsatta iki temel güdüyle hareket ediyorlar, bir tanesi her zamanki gibi seçim dönemlerinde HDP’yi sandığa gömün  bunun dışında kalan süreçlerde de Kürt halkını mezarlığa gömün diyor.

Ancak işte biz katliamların sonrasında binler olup bu alanları dolduruyoruz. En yetkili ağızlarından talimatlar alıyorlar sevgili yoldaşlar, ancak şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz; 24 Haziran’da 7 Haziran’dan daha iyi bir sonuçla karşılarına çıkacağız. Suruç’ta hem bizim seçmenlerimizi katlediyorlar hem de arkasından bize şımarık diyorlar.

Bize bugün güç ve gövde gösterileriyle sandığa gömün talimatı verenler ise çok değil sadece bir iki seçimde tabela partisi olarak kalacaklar. Biz bu süreci izleyeceğiz. Suruç’ta hem bizim seçmenlerimizi katlediyorlar hem de arkasından bize şımarık diyebiliyorlar bunlar .

Ancak şımarıklar onlardır binlerce korumayla, konvoyla dışarıya çıkamayanlar, saraylarda yaşayanlar şımarık olanlar. Biz bu halkın temsilcileriyiz, biz bu halkın mücadelesini veriyoruz. Bu yüzden mutlu ve coşkuluyuz aynı zamanda.

Tüm bu saldırılar sonrası değerli yoldaşlar, bıçak sırtı diye tabir edilen aşamayı geçmiş buluyoruz evet 7 Haziran’dan daha iyi bir sonuç bizi bekliyor ancak onlar ürettikleri düşmanlık ve tekçi siyaseti ile bu toplumsal barışın önüne geçtiklerini düşünüyorlar. İşte biz buralarda bu mitinglerde inşa edeceğiz mutlaka biz kazanacağız değerli yoldaşlar mutlaka biz kazanacağız.

Bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu