GüncelManşet

Partizan, ESP ve HDK-P transfobiyi tartışacak

H. Merkezi: 5. Trans Onur Haftası kapsamında 19 Haziran Perşembe günü İstanbul-Harbiye’de “Sosyalist örgütlerde transfobi ile mücadele yöntemleri” konulu panel düzenlenecek. Panele Partizan, ESP ve HDK-P katılacak.

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, Kırmızı Şemsiye, Lambdaİstanbul, SPoD, Siyah Pembe Üçgen İzmir, Hêvî LGBTİ, Morel, Pembe Hayat, Kaos GL, KesKeSoR ve Hebûn Diyarbakır tarafından “Faili devlet” şiarıyla düzenlenen 5. Trans Onur Haftası, 16 Haziran’da başladı ve 22 Haziran’a kadar sürecek.

 

Panelde heteroseksizm tartışılacak

Onur Haftası kapsamında 19 Haziran Perşembe günü (yarın) “Sosyalist örgütlerde transfobi ile mücadele yöntemleri” isimli bir panel düzenlenecek. Panele Partizan, ESP ve HDK-P konuşmacı olarak katılacak.

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nin moderatör olacağı panelde “LGBTİ hareketin yakın müttefiki olan sosyalist örgütlerde eril anlayışlarla, cinsiyet, heteroseksizm ve ikili cinsiyet sisteminin yansımaları ile nasıl mücadele edilir?”, “Transfobi ve homofobi karşıtı bir eğitimin yol ve yöntemleri nelerdir?”, “Hareketlerin genel perspektifi ne olmalıdır?” gibi birçok konu tartışmaya açılacak.

 

Sosyalist örgütlerde transfobi ile mücadele yöntemleri

TARİH: 19 Haziran 2014 Perşembe (yarın)

SAAT: 16.00

YER: Harbiye Mekan Artı Sahnesi (Açık adres: Üftade Sokak No:31 HarbiyeŞişli, Divan Otel Civarı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu