GüncelManşet

Partizan ve PŞTA’dan mezar ziyaretleri: “Baharı düşenlerimizle karşılıyoruz”

Partizan okurları ve PŞTA, Gülsuyu’nda mezar anmaları gerçekleştirdi. Ardından Gülsuyu’nda bulunan okurlar ziyaret edildi.

 

İstanbul: Partizan okurları ve Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA) bir araya gelerek 14 Nisan Cumartesi günü Gülsuyu Mezarlığı’nda anma gerçekleştirdi.

Cumartesi Anneleri eylemine katılan ve ardından Gülsuyu Mezarlığı’na geçen Partizan okurları ve PŞTA’lı aileler, Güzel Ana (Güzel Şahin), Hatice Dilek, Perihan Çolak ve Erol Özel’in mezarını ziyaret etti.

Ziyaretlerin sürekliliğinin sağlanması konusunda hemfikirliğe varılırken Gülsuyu’nda bulunan okurlar da ziyaret edildi. 1 Mayıs ve 18 Mayıs gündemi tartışılarak ziyaretler sonlandırıldı.

 

* Güzel Ana: Partizanların anası Güzel Ana, 20 Eylül 2017 tarihinde kaldırıldığı Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde ölümsüzleşti.

* Hatice Dilek: 1958 Elazığ doğumlu olan Hatice Dilek ve Proletarya Partisi üyesi İsmail Oral 19 Mayıs 1991 günü kaldıkları evde katledildi.

* Perihan Çolak: 1960 Sivas doğumlu olan Perihan, 19 Kasım 1990 tarihinde Dersim’de TC güçleriyle halk ordusu gerillaları arasında çıkan çatışmada Hasan Altıntaş, Fazlı Kaya ve Süleyman Kor ile birlikte şehit düştü.

* Erol Özel: 1968 Çorum doğumlu olan Erol, 21 Nisan 1999’da Tokat-Serkiz’de TC güçleri ile girdiği çatışmada halk ordusu gerillası Özgür Güler ile birlikte şehit düştü.

{gallery}partizan-ve-psta-mezar-ziyaretleri-gerceklestirdi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu