GüncelManşet

Partizan’dan Trans Onur Yürüyüşü’ne çağrı

H. Merkezi: Partizan; bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Trans Onur Haftası kapsamında 22 Haziran günü Taksim’de düzenlenen Onur Yürüyüşü’ne çağrı yaparak, “Homofobi ve transfobiye karşı mücadeleyi ve dayanışmayı büyütmek için Taksim’de buluşalım” dedi.

Faili devlet” şiarıyla 16–22 Haziran tarihleri arasında LGBTİ kurumları tarafından İstanbul’da düzenlenen 5. Trans Onur Haftası, 22 Haziran günü Taksim Tramvay Durağı’ndan Tünel’e yapılacak bir yürüyüşle sona erecek.

 

“LGBTİ’lere yönelik mücadele edelim”

Trans Onur Yürüyüşü’ne çağrı yapan Partizan bir açıklama yaptı. “Dünyayı ikili cinsiyetle, heteroseksizmle yönetmeye kalkışan, cinsel yönelimlerinden kaynaklı insanları baskı altına alıp; nefret cinayetleri, yok sayma ve ayrımcılığa maruz bırakan bu sömürücü düzenin ta kendisidir” diyen Partizan, açıklamasına “Egemenlerin cinsiyetçilikle, homofobi ve transfobi ile bezeli saldırılarına karşı LGBTİ’lerle birlik ve dayanışma içerisinde olmak bir görev olarak omuzlarımızdadır” sözleriyle devam etti.

 

“Şimdi ‘ortaklığı’ bozma vakti”

Açıklama şöyle devam ediyor: “LGBTİ’ler, nefret saldırılarının hedefindedirler. LGBTİ’lerin içerisinde transların daha fazla nefretin hedefi olduğu bilinen bir gerçek. Bu kapsamda 5. Onur Haftası ‘Faili devlet’ şiarıyla düzenlenmesi, önemli bir duruma işaret ediyor ve LGBTİ’ler bu yüzden tüm kesimleri 22 Haziran’da gerçekleşecek olan Trans Onur Yürüyüşü’ne çağırıyor” diyen Partizan, bu çağrıya kulak vermenin önemine vurgu yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

Sessiz kalmak, suça ortak olmaktır. İşte devleti, LGBTİ’lere yönelik bu kadar pervasız kılan, vahşi yöntemlerle öldürülmeleri için nefreti körükleyen tüm toplumsal kesimlerin yarattığı bu ‘ortaklık’tır. Şimdi zaman bu ‘ortaklığı’ bozma ve ezilenlerin, ‘ötekinin ötekisi’ ilan edilenlerin yanında, olmamız gereken yerde yerimizi alma vaktidir.

Bu yüzden, devlet tarafından halka yasaklanmaya çalışılan Taksim Meydanı’ndan başlayacak olan yürüyüşe biz de Partizan olarak katılacak ve homofobi ve transfobiye karşı sesimizi hep birlikte yükselteceğiz! Homofobi ve transfobiye karşı mücadeleyi ve dayanışmayı büyütmek için Taksim’de buluşalım!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu