Emek

“Performans uygulamasına hayır”

H. Merkezi: Bugün (07 Şubat) Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Sağlık Bakanlığı önünde bir araya gelerek performans uygulamasının sonlandırılması için bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Emekliliğe yansıyacak sağlık hizmet tazminatı istiyoruz!” pankartının açıldığı eylemde “Özel hizmet tazminatlarımızın 3 kat arttırılmasını istiyoruz“, “Ek göstergelerimizin mevcudun 2 katına çıkartılmasını istiyoruz” dövizleri taşındı.
Kitle adına açıklama yapan SES Genel Başkanı Çetin Erdolu yasadaki değişikliğin sağlık emekçilerinin yaşam koşullarını kısıtladığını ve güvencelerinin ellerinden alındığına dikkat çekti.

Sağlık emekçilerini de güvencesizliğe mahkum eden sistem, AKP’nin sağlığı küresel sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden şekillendirilmesinin sonucudur. Performans ödemesi yerine emekliliğe yansıyacak sağlık tazminatı istiyoruz” diyen Erdolu “Sağlıkta Dönüşüm Programı yerine kadrolu-güvenceli istihdam, eşit, ücretsiz nitelikli, anadilde sağlık hizmeti için bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Basın açıklamasının ardından SES üyeleri performans uygulamasına karşı topladıkları imzaları Sağlık Bakanlığı’na teslim ederek eylemi sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu