Güncel

Pertek’te Egemenlerin Partizan Korkusu

Dersim: Pertek’e bağlı Celedor (Bulgurtepe) köyünde yaşayan 80 yaşındaki Süleyman Elçi devletin ‘karanlık güçleri’ tarafında tehdit edilerek darp edilmiş, bir miktar parasına el konulmuştur. Yakın zamanda değişik tarihlerde iki kez eve giden 3 kişi tarafından yapılan saldırı sonucu Süleyman Elçi’nin oturduğu evin içi dağıtılmış camları ve kapısı kırılmıştır. Bölgede yaptığımız çalışma sırasında edindiğimiz bilgilere göre saldırı Çemişgezek’e bağlı Doğan köyünde korucu olduğu bilinen şahıslar tarafından yapılmıştır. Kendilerini ‘Partizancı’ olarak tanıtan saldırganlar Süleyman Elçi’yi darp ederek hakaretler yağdırmış, evde bulunan küçük bir kızı da taciz etmiş, bir miktar parayı da tehdit ederek el koymuştur.

Partizan’ı yakından tanıyan, onlarla iç içe bir yaşam süren bölge halkı elbette ki böyle alçakça bir uygulamayı Partizancıların yapmayacağından emin bir şekilde hareket etmişlerdir.  Devlet, beslemesi olan bu unsurlar aracılığıyla yarattığı terörle sonuç almaya çalışması acizliğinin bir ürünüdür.

Geçtiğimiz günlerde Ovacık’a bağlı Hanuşağı ve Kızık köylerinde yapılan Özel Hareket Timlerinin baskınları ve saldırganlığının ardından Pertek’e bağlı Celedor (Bulgurtepe) köyünde de benzeri bir saldırganlığın yaşanması bölge halkında endişe yarattı.

Yapılan saldırıyı protesto etmek için Pertek halkı 28 Eylül Cuma günü saat 12.30’da Pertek Belediyesi önünde buluşacak. Duyarlı tüm kesimleri yapılan saldırıya karşı basın açıklamasına katılmaya davet ediyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu