Güncel

Pir Sultan Abdal’ın evinde tahribat ve saldırı!

Horasan adlı bir grup, Sivas'ta bulunan Pir Sultan Abdal’ın evini tadilat bahanesiyle tahrip ediyor!

Osmanlı zalimliğine karşı direnişin sembolü olan ve yaşamıyla da Aleviliğin özünü ortaya koyan Pir Sultan Abdal’ın Sivas Yıldızeli ilçesinde bulunan yaşadığı evi, tadilat bahanesiyle tahribat ve saldırıya uğruyor. Avukat Ali Yıldırım’ın iddiasına göre Pir Sultan Abdal’ın evi saldırı ile tanınmaz hale getirildi. Yıldırım, “Horasan” adlı grubun, onarım adı altında evde tarihe dair ne varsa kazıyıp, zımparalayıp ortadan kaldırdıklarını belirtti.

Yıldırım, yazısında “Pir Sultan Abdala ait olduğu bilinen evin Alevi İslamcı, Caferi, Şii asimilasyoncuların saldırısı ile tanınmaz hale getirildi” diyerek ‘Horasan’ adlı grubun, onarım adı altında evde tarihe dair ne varsa kazıyıp, zımparalayıp ortadan kaldırdıklarını aktardı.

‘Kim bu Horasancı misyonerler?’

Ali Yıldırım’ın yazısının devamında şu bilgiler paylaşıldı:

“Tarihi ocak betonla sıvanırken duvarlara alçı çekilerek evin ruhunu boğup, nefesini öldürdüler. Ne büyük ocağın kurbanlar pişen ateşinden bir is kokusu kaldı ne de Pirin soluduğu havadan bir nefes.

Asimilasyoncular ocağın üstüne astıkları kocaman bir levha ile ne kadar hayırsever olduklarını da ilan etmekten çekinmediler.

Asimilasyoncular evin içine ne olduğu belirsiz sözde bir Pir Sultan Abdal heykeli de koyarak son vuruşlarını da yapmış oldular.

Asimilasyoncuların yanılttığı ev sahibinin oğlu Hüseyin Şimşek şu dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu: ”basta babam olmak üzere çıkar söz konusuysa ne tarih kalır nede ikrar rahmetli annem olsaydı bunların hiçbirine izin vermezdi maalesef bizde izlemekle yetiniyoruz gün ola harman ola saygılar”

“Şimdi buradan başta Pir Sultan Abdal Vakfı ve Pir Sultan Abdal Derneği yöneticileri olmak üzere tüm Banazlılara sormak gerekiyor.
Tüm bu asimilasyon işlerinden haberiniz var mıydı?”

“Daha 20 gün öncesinde oraya Pir Sultan Abdal etkinlikleri için giden Pir Sultan Abdal Derneği yöneticileri nasıl olur da durumdan habersiz olurlar?

Kim bu Horasan’cı misyonerler?

Banaz’da ellerini kollarını sallayıp gezerken kimse onlara ne yaptığını sormaz mı?” (Kaynak: PİRHA)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu