Güncel

Pınar Aydınlar suç duyurusunda bulundu

İstanbul: Toplumda yaratılan nefret elbette ki yüzyıllardır süren devlet geleneğinden bağımsız değildir. Kürtlere, Alevilere, Ermenilere, aydın-yazarlara yönelik ayrımcılığın saldırıların örgütlenmesinde devletin üslendiği rol çok büyüktür. Devrimcilerin yanında yer alan, işçi-emekçileri yalnız bırakmayan sanatçılara yapılan saldırılar devam etmektedir. Bunun son örneği de Pınar Aydınlar olmuştur.

Pınar Aydınlar’ın 03.03.2013 tarihinde aracına kırmızı boya ile çarpı işareti çizilmişti. Aydınlar bu konuya ilişkin bugün saat 10.00 da çağlayan adliyesi önünde bir basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu yapmadan önce Pınar Aydınlar’ın avukatı Adliye önünde basın açıklaması yaparak şunlar söylendi:

03.03.2013 tarihinde Aydınlar’ın aracına kırmızı boya ile çarpı işareti çizilmiş, bu olayın öncesinde de kimliği belirsiz kişiler tarafından da evine kadar takip edilmiştir. Alevilere yönelik gerçekleştirilen katliamlar öncesinde benzer şekillerde evlerin işaretlenmesi ve yakın süreçte de Malatya ve Adıyaman’da yine Alevilerin evlerinin işaretlenmesi artık bu davranışın Alevilere yönelik nefret ve tahammülsüzlüğün imzası haline gelmiştir“ dedi.

Ardından şöyle devam etti; “Egemenler medyanın gücünden de faydalanarak adeta nefret kusmaktadır. Bu nedenle yaşanan olayın faillerini ‘bir kaç serseri’ olarak değerlendirmemiz ya da bu olayı münferit bir vaka olarak ele almamız mümkün değildir” dedi ve suç duyurusunda bulunacaklarını hatırlattı.

Ardından söz alan Aydınlarbu tür saldırılara boyun eğmeyeceğim ve direneceğim. Biliyorum ki bu ülkede son sözü direnenler söyleyecek” dedi.

Aydınlar için yapılan açıklamaya birçok sanatçı, araştırmacı, yazar, direnişteki işçiler ve aralarında Partizan’ın da bulunduğu çok sayıda kurum katılarak destek verdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu