Güncel

Pınar Aydınlar’la söyleşi

Mannheim: 8 Haziran Pazar günü ATİF´e bağlı olan Mannheim Integrationsvereine V. Derneği Pınar Aydınlar ile güzel bir akşam geçirdi.

Pınar Aydınlar’la bir söyleşi gerçekleştirdik. Rahat ve samimi tavrı ile söyleşiyi başlatan Pınar Aydınlar Gezi sürecinden bu yana yaptığı ve bundan sonrada yapılması gerekenleri dile getirdi.

Aydınlar, Türkiye’de ve Kürdistan’da ezilen, yok sayılan tüm halkların eşitlik ve özgürlük mücadelesi için hiç yılmadan türkülerini söyleyeceğini dile getirdi. Devamında ise onların yanında olan, tarihten bu güne yaşanan ve yaşanmaya devam eden sorunlara karşı halkı mücadeleye çağıran ve kavga türkülerini söyleyen Aydınlar, sanatçı kişiliği ile kitleye siyasetini anlatmaya çalıştığını ve iki ay sonra yeni müzik çalışmalarının kitleler ile buluşacağını dile getirdi.

Aydınlar, CD satışlarından elde edilen geliri ise Gezi şehit ailelerine ulaştıracağını açıkladı. İbrahim Kaypakkaya’nın düşüncelerini savunma suçu ile yıldırılmaya çalışılan Aydınlar ne olursa olsun Kaypakkaya’nın düşüncelerini, söylediği türkülerinde ve bulunduğu her alanda yılmadan anlatacağını belirtti. Yaklaşık iki saat süren söyleşi soru ve cevaplarla doygunluğa ulaştı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu