Güncel

Polis baskın düzenlediği evde bir kişi infaz etti

H. Merkezi: Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde polis bir eve baskın düzenledi.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde Sıtkı Göral Caddesi’nde polis, Murat Çelik’in evine baskın düzenledi. Çelik’in eşi ve 3 çocuğuyla yaşadığı eve polislerin girmesinin ardından silah sesleri yükseldi.

 

Eker “kalkan” dedi, çocuklar tahliye edildi

Diyarbakır Valiliği, evde çatışma çıktığı, 1 özel harekat polisinin yaşamını yitirdiğini, 9 özel harekatçının yaralandığını, evdeki 1 kişinin de öldürüldüğünü açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise, “Diyarbakır’ da çatışmanın yaşandığı evde 1 kadın ve 3 çocukta varmış. Terörist bunları kalkan olarak kullanmış” dedi.

Çatışmanın ardından Çelik’in eşi ve çocukları evden tahliye edilirken, aynı mahallede yaşayan annesi ise gözaltına alındı.

Çevre sakinlerinden edinilen bilgilere göre, polislerin panzer, helikopter ve zırhlı araçlarla geldiği sokakta baskın öncesi çatışmalar başladı. Daha sonra eve baskın düzenlendi.

Olay yerindeki polisler ise, ihbar üzerine eve baskın düzenlendiğini, baskın sırasında evde bulunan kişinin silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktığını iddia etti.

 

Elleri havada olan Çelik, polisler tarafından infaz edildi

Çatışmalar üzerine çevrede bulunan apartmanlara keskin nişancıların yerleştirildiği ve ardından polislerin eve girdiği öğrenildi. Olanları evinin balkonundan izleyen bir görgü tanığı, silah seslerinin kesilmesinin ardından evde bulunan kişinin balkona çıkarak ellerini havaya kaldırdığı, daha sonra balkona giren polisler tarafından infaz edildiğini söyledi. Öldürülen kişinin Murat Çelik olduğunu belirten görgü tanığı, Çelik’in ellerini kaldırmasına rağmen polislerin ateş ettiğini ileri sürdü.

 

Abluka ve kuşatma sürüyor

Evin bulunduğu bölgede yaklaşık 2 saat çatışma sürerken, yaşamını yitiren kişinin PKK’li olduğu iddia ediliyor. Mahalledeki polis ablukası sürerken, çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı da olay yerine geldi.

Çatışmanın çıktığı evin bulunduğu sokağa, polis kimsenin girmesine izin vermiyor.

Polis incelemesinin tamamlandığı eve Kayapınar Belediyesi temizlik işçileri götürüldü. Görevlilerin evde temizlik yaptığı belirtildi.

Bölgede abluka ve kuşatma sürüyor.

Kaynak: Mezopotamya Haber Ajansı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu