GüncelManşet

Polis bir çocuğu daha öldürdü

 

H. Merkezi: Erzurum’da hayvanlarını karşıdan karşıya geçirmeye çalışan Furkan ve İbrahim Çavuş kardeşler polisin aracıyla çarptığı inekleri ölünce polislere tepki göstermesi üzerine polis çocukarın üzerine kurşun yağdırdı. Polisin açtığı ateş sonucu 16 yaşındaki Furkan Çavuş kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Furkan Çavuş’un cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Erzurum’un merkez Palandöken ilçesi Maksut Efendi Mahallesi’nde Furkan (15) ve İbrahim Çavuş (16) adlı kardeşlere ateş açan polisin hala kim olduğu bulunmazken, Furkan’ın ailesi ve halkın hastane önüne akın etmesi üzerine çevik kuvvet polisleri kitlenin karşısına konumlandırıldı.
‘Kürt olduğumuz için öldürülmek istendik’
Tedavisinin ardından taburcu edilen İbrahim Çavuş ise olayı şu şekilde anlattı: “Biz polise tepki gösterip araca yaklaştık. Araç kapısını açan polis bize hakaret ederek üstümüze kurşun yağdırdı. Olaya şahit olan kardeşim yanıma koşunca ona da kurşun sıktılar. Bu olay evimizden 100 metre uzakta meydana geldi. Kürt olduğumuz için öldürülmek istendik.”

(Kullanılan fotoğraftaki İbrahim Çavuş’tur.)

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu