GüncelManşet

(an an foto) Adana İbrahim Aras’ı uğurluyor!

Adana: Dün(15 Haziran), Adana’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi Metro mevkiinde, polisin Akrep tipi zırhlı araçtan attığı ses bombası ile katlettiği İbrahim Aras’ın (15) cenazesi bugün Adana’da toprağa verilecek.

Polisin, kafasından ses bombası ile katlettiği İbrahim Aras’ın elindeki bomba patladı yalanları Adli Tıp sonuçları ile ortaya çıktı. Adana Adli Tıp Kurumu önünde toplanan kitle, cenazeyi almak için bekliyor. Aras ailesinin avukatı Vedat Özkan bir açıklama yaptı. Özkan açıklamasında, dünden bugüne yanlış bilgilerin dolandığını, özellikle de İhlas ve Anadolu Ajansı’nın yalan haber yazdığını belirtti. Özkan ayrıca İbrahim’in ellerlinde hiçbir tahribat olmadığını ve Adli Tıp Kurumu raporunda kafatasının % 4’ünün ses bombası ile parçalandığını açıkladı. Özkan açıklamasının devamında, durumun vahametinden bahsederken bu olayın çok ciddi bir katliam olduğunu ve TC devletinin kınadığı IŞİD çetesinin bile bu kadar ağır katliamlara imza atmadığını belirtti.

Muhabirimizden aldığımız bilgileri an an yayınlıyoruz.

14.30: Defin işlemleri tamamlanıyor. Kitle buradan dağılmadan Dağlıoğlu Mahallesine yürüyüşe geçecek. Cenazeye kadınların ve yaşlıların katılım çok oranı fazla. Mezarlıkta kitlenin elinde kırmızı yeşil sarı bayraklar ve Öcalan’ın resimleri bulunuyor.

 

13.20: YDG-H “İbrahim Aras Ölümsüzdür” pankartı açtı. Kebapçı Şakir’de doğru yürüyor. Burada bekleyen kitle ile buluşacak, yürüyüş devam ediyor.

12.41: Cenazeyi alan kitle, konvoylar eşliğinde Küçükoba mezarlığına doğru yola çıktı. Binlerce insanın olduğuğu törende, “intikam” sloganları yükseliyor. Kitle şuan Dağlıoğlunda ve Kebapçı Şakir mevkinde bekleyen kalabalık kitleyle buluşarak yürüyüşe devamedecek. 

12.00: Adli Tıp Kurumunda Savcı, Aras ailesine zorla farklı tutanak imzalatmaya çalıştı. Aile tutanağı imzalamamak için direnirken oradaki kitle buna tepki göstererek adli Tıp Kurumunun camlarını taşlayarak kırdı. Kitlenin geneli kadınlardan oluşurken, “Şehit Namırin” ,”T.C şaşırma sabrımızı taşırma”,  sloganları ile öfkeler yükseliyor. Kitle dün yanlı medyanın, yayınladığı yalan haberlere tepkili olduğu için gazetecilere çekim yapmasında izin vermiyor, tanıdık devrimci basınlar dışında. Gergin bekleyiş devam ediyor. 

11.30: Sabahat Tuncel Adli Tıp Kurumu önüne geldi ve bir açıklama yaptı. Tuncel açıklamasında, başta Kürt çocukları olmak üzere bütün çocuklar için T.C devletinin zararlı bir yer olduduğunu belirtti. Bir yandan barış isterken diğer yandan katliamlara imza atan bir devletin var olduğunu belirten tuncel, heslere, kalekollara herzaman karşı çıkacaklarını belirtti. 

10.30: Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İbrahim Aras’ın öldürülmesi ile ilgili açıklama yaptı. Zeybek açıklamasında, “devlet görevini nasıl yapacağını size mi soracak” sözleri ile istedikleri yerde “destan” yazacaklarını belirtmiş oldu.

[widgetkit id=768]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu