Manşet

Polis, Ethem Sarısülük’ün Ailesini Tehdit Ediyor!

H.Merkezi: Ankara’da Taksim Gezi Parkı’yla dayanışma amacıyla yapılan eylemler sırasında polis tarafından hedef gözetilerek açılan ateş sonucu kafasından yaralanan Ethem Sarısülük’ün durumu ciddiyetini koruyor.

Beyninde kurşun bulunan ve hastaneye kaldırılan Ethem Sarısülük’ün yaşam mücadelesi sürüyor. Ankara’da yapılan tüm eylemlere polisin vahşice saldırması tepkiyi arttırmış çatışmalra Ankara’nın dört bir yanına dağılmıştı. Dün gün boyunca ve gece sabaha kadar çatışmaların devam ettiği Ankara’da polisin çok yoğun gözaltı yaptığı, gözaltına aldıklarına işkence yaptığı, gerçek mermi kullandığı öğrenildi.

Öte yandan polis, yaralıların tedavi edilmesini engelleyerek gözaltı işlemi yapmaya çalışıyor. Ethem Sarısülük’ün ailesinden edindiğimiz bilgilere göre polis, Ethem Sarısülük’ün ailesini arayarak Ethem’in öldüğünü, cenazeyi vereceklerini, kendilerine yardımcı olunmasını istiyor.

Ailenin, Ankara Numune Hastanesinde bekleyişi sürerken hastane doktorlarıda yaşanan polis vahşetini gizlemeye çalışıyor. Ethem Sarısülük’le ilgili şimdiye kadar bir ön rapor hazırlandığı ancak raporda mermi çekirdeğinden söz edilmediği öğrenildi. Bu duruma tepki gösteren avukatlar, Ethem’in herkesin gözü önünde kurşunla vurulduğunu dile getirerek raporun objektif hazırlanmasını istiyor.

Numune Hastanesi, ziyaret için gelen milletvekillerine izin verirken ailenin çocuklarının yanına gitmesine izin vermiyor. Bu arada ailenin anlatımına göre, Ankara Dikmen’de jandarma, ve polis tarafından gerçek mermiyle kolundan vurulan genç bir kadının Numune Hastanesi’ne getirildi. Durumu bu şekilde olan çok sayıda insanın olduğu gelen bilgiler arasında.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu