GüncelManşet

Polis tacizine rağmen Kürt halkıyla dayanışma standı

Gazetemizin 1 aylık gelirini Kürt halkıyla dayanışmak için “Faşist ablukayı kırmak, direnişle dayanışmayı güçlendirmek için Özgür Gelecek oku/okut” şiarıyla başlattığı kampanya dahilinde Dersim-Pulur’da stant çalışması yapıldı.

T. Kürdistanı’ndaki katliamları teşhir eden fotoğrafların ve “Cizre, Sur, Nusaybin, Nusaybin, Silopi… Katliamlara Sessiz Kalma–Partizan” imzalı pankartın asıldığı standa Pulur halkının ilgisi yoğun oldu.

Gerek kampanyamız gerekse süreçle ilgili yaptığımız tartışmalarda yakaladığımız nokta bizler açısından can alıcı öneme sahip oldu bu çalışmayla. Pulur halkı tarafından yapılan eleştirilerin birçoğu olumlu olmak üzere, süreçle ilgili devrimci, demokrat kurumlardan mücadele çıtasını yükseltme beklentisi olduğunu gördük.

 

Standımıza polis tacizi

Daha önceki çalışmalarımızda olduğu gibi bu çalışmamızda da polis tacizine maruz kaldık. Pulur halkının sahiplenmesini sindiremeyen devlet zırhlı araçlarla stant çevresini tutarak standa ilgiyi azaltmak istedi.

Ama Pulur halkı tacize inat stant çevresinde toplanıp inadına kampanyamıza sahip çıktı. Stant çalışmamız kar yağışı ve soğuk havaya rağmen devam edecek.

 

Pulur Partizan

 

ovacikta kampanya icin dagitim2

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu