Güncel

“Diren Ali, hocaların seninle”

H.Merkezi: Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi akademisyenleri, Eskişehir’de Taksim direnişine destek için yapılan eylemde polisin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve yoğum bakımda olan Ali İsmail Korkmaz için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını okuyan Doç. Dr. Murat Emeksiz, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın eli sopalı polisler tarafından öldüresiye dövüldüğünü söyledi. Korkmaz’ın yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden Emeksi, “Yaralı olarak gittiği Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde yeterli müdahalenin yapılmadığı, aynı gün fenalaşarak tekrar hastaneye gittiğinde ise adli vaka olduğu gerekçesiyle ifadesini verdikten sonra tedavi edileceği belirtilerek karakola yönlendirildiği iddia edilmektedir. Karakolda tekrardan fenalaşan Korkmaz, kendi imkanlarıyla gittiği devlet hastanesinden beyin kanaması teşhisi konularak OGÜ Tıp Fakültesine sevk edilmiştir. Açıkça görülüyor ki Korkmaz’a zamanında müdahale edilseydi, şuan sağlık durumu çok daha iyi olacaktı. Kamu görevlileri hakkında idari ve cezai soruşturma yapılarak sorumluların açığa çıkarılmasını ve Korkmaz’ı öldüresiye döven kişilerin ya da polislerin yakalanarak cezalandırılmasını talep etmekteyiz” dedi.

Emeksiz, Taksim Dayanışması’nın taleplerinin yanında olduklarını da belirterek, “Sadece öğrencimiz Korkmaz’ın değil, insan olmanın gereği olarak tüm ülkede temel haklarını, yaşam biçimlerini, çevrelerini ve ülkelerini onurlu biçimde savunanların yanındayız.”dedi.

Eylemde “Diren Ali, hocaların seninle“, “Ali’ye selam direnişine devam”, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu