GüncelManşet

Polise 2. “Yasadışı Dinleme” Operasyonu!

 

H.Merkezi: 17 Aralık yolsuzluk Operasyonlarının ardından süren AKP-Cemaat Kamplaşmasında AKP’nin Cemaat’ten intikamı olarak yorumlanan 22 Aralık Operasyonunun 2. Ayağı da bu sabah gerçekleşti. 14 İlde gerçekleşen operasyonda 33 polis ve emniyet amiri gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nın yürüttüğü operasyonda gözaltına alınanların bu sefer düşük rütbeli polisler olduğu belirtiliyor.

İstanbul, Van, Hakkari, Mardin, Ankara, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa başta olmak üzere 14 ili kapsayan “emniyette yasadışı dinleme” operasyonunun ikinci ayağında, Diyarbakır’ın merkez ile Silvan ve Ergani ilçelerinde görev yapan 3 komiser yardımcısı, Mardin’de 1 komiser yardımcısı, Bingöl’de 1 komiser yardımcısı, Batman’da aralarında biri başkomiser 3’ü komiser yardımcısı olmak üzere 4 kişi ve Şırnak’ta ise 2 komiser yardımcısı gözaltına alındı. Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak ve Bingöl’de gözaltına alınan 11 emniyet görevlisinin soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a gönderilecekleri öğrenildi.

 

 

Ne olmuştu?

22 Aralıkta gerçekleşen ilk operasyonda,  Operasyon talimatını veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan ve bakanlar ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı’nın dinlendiğinin tespit edildiğini, “Selam-Tevhid adlı örgüt adıyla soruşturma yapan ancak amaçlarının casusluk olduğu tespit edilen” emniyet görevlilerin gözaltına alındığını belirtmiş ve gözaltına alınan 115 polisten 31’i tutuklanmıştı.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu