Güncel

PSAKD Mersin gözaltıları protesto etti

Mersin: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Mersin Şubesi dernek binasında basın toplantısı düzenleyerek aralarında 4 üyelerinin de bulunduğu toplam 15 öğrencinin gözaltına alınmasını protesto etti.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Mersin Şubesi, Mersin ve Adana’da bugün sabah saatlerinde eş zamanlı olarak yaşanan gözaltıları protesto etti. Dernek temsilcileri, Mersin’de aralarında 4 üyelerinin de bulunduğu toplam 15 öğrencinin gözaltına alınmasına ilişkin dernek binasında basın açıklaması düzenledi.

Dernek Başkanı Cevat Ulaş, yaptığı açıklamada “Bu ülkenin aydınlık yüzünü temsil eden devrimciler, ilericiler, laikler, Aleviler, emekten yana güçler yani tüm ‘hayır’cılar her tür şiddet kullanılarak bastırılmaya çalışılıyor. Mersin’de ve Adana’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarla onlarca yurtsever genç hukuksuz bir biçimde gözaltına alınmışlardır. Üstelik adına ‘huzur’ denilen ama toplumda huzursuzluğu ve yılgınlığı yaymaya çalışan bir yöntemle” diye konuştu.

 

“Bu saldırıları kınıyoruz”

Mersin’de gözaltına alınanlar arasında Şube Yönetim Kurulu üyemiz Hasret Mesrure Vurucu ile birlikte üç dernek üyemiz de bulunmaktadır” diyen Ulaş, “Ayrıca Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana Şube Gençlik Komisyonu üyelerimiz de aynı akıbete uğramışlardır. Bu saldırıları kınıyoruz. Arkadaşlarımızın ve gözaltına alınan tüm yurtsever, demokrat, devrimci dostlarımızın derhal serbest bırakılmalarını talep ediyoruz” çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu