GüncelManşet

PŞTA’dan Savaş Kör’e ilişkin açıklama

H. Merkezi: TKP/ML davası eski tutsaklarından ve ölüm orucu gazisi olan Savaş Kör’e ilişkin son günlerde sosyal medyada dolaşan asılsız bilgilere ilişkin açıklama yapan PŞTA, aile ile iletişimde olduklarını ve söz konusu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirttiler.

TKP/ML davası eski tutsaklarından Savaş Kör, ölüm orucu direnişi gazilerinden Wernicke Korsakof hastası… Kısa bir süre önce ailesi ile birlikte tedavi için İstanbul’da bulunan Çapa Tıp Fakültesi’ne gelen Savaş Kör için sosyal medyada son günlerde çeşitli asılsız bilgiler yayınlanmaktaydı.

 

“Asılsız bilgilere itibar edilmemeli”

Kör’ün tedavi için parasız kaldığı ve ailesinin para yardımı talebinde bulunduğu şeklindeki bu bilgilere ilişkin Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri adına Semiha Köz kısa bir bilgilendirme yaptı. Aile ile zaten görüştüklerini, bu son gelişmelere ilişkin görüştüklerinde ise ailenin para yardımı talebinde bulunduğu gibi bir durum olmadığını belirten Köz, yayılan bu tür asılsız bilgilere itibar edilmemesini istedi.

Konuya ilişkin aile ile irtibatlarının olduğunu vurgulayan Köz, konu ile ilgili bilgi almak isteyenlerin ise 0 538 797 26 60 numaralı telefon üzerinden kendilerine ulaşabileceklerinin altını çizdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu