Emek

PTT emekçileri uyardı!

H.Merkezi:  KESK’e bağlı Haber-Sen PTT’nin özelleştirmesinin sağlayan düzenlemeye karşı alanlarda.

PTT’nin özeleştirilmesinin önünü açan Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı’na karşı Ankara ve birçok yerde eylem yapan PTT emekçileri, tasarının meclise gelmesi halinde greve çıkacaklarını duyurdu.

“PTT halkındır satılamaz”  pankartı arkasında bir araya gelen PTT emekçileri dün (18 Mart) günü Genel grev, genel direniş”, “Sözleşmeli köle olmayacağız”, “AKP yasanı al başına çal”, “Özelleştirmeler hayır”, vb sloganlarıyla hükümeti uyardı.

Ankara’da Ulus’taki PTT Genel Müdürlüğüne yürüyen Haber-Sen üyeleri, Şube Başkanları İl Temsilcileri, KESK MYK üyeleri, KESK’ bağlı sendika üye ve yöneticileri katıldı.

Ulus Meydanı’nda basın açıklaması okuyan, PTT üyeleri, özeleştirmeye “hayır” dedi.

Basın açıklamasını okuyan Genel Başkan Ufuk Baytekin, yasanın özelleştirme anlamına geldiğine dikkat çekerek, “Bu adım kamuya hizmet edelerin değil, sermayeye kulluk edenlerin adımıdır” dedi.

Baytekin, yasaya karşı bütünlüklü bir mücadele yürütüleceğini vurgulayarak, “Bu yasa tasarısına yönelik tepkimizi işine aşına ve geleceğine sahip çıkacağına inandığımız tüm PTT emekçileri ile birlikte ortak mücadele silahımız olan iş bırakma ile göstereceğiz” sözlerine yasa tasarısının meclise gelmesi halinde greve çıkacaklarını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu