Gençlik

“Puşi”ye 25 ay sonra tahliye

H. Merkezi: Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Cihan Kırmızıgül‘ün “örgüt üyesi olmakla” suçlandığı davanın 8. duruşması Çağlayan’daki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 23 Mart’ta (dün) görüldü.

Duruşma öncesinde Kırmızıgül’ün ailesi ve arkadaşları adliye önünde bir eylem gerçekleştirildi. Yeni Demokrat Gençlik‘in de destek verdiği eylemde Kırmızıgül’ün ders hocaları da söz aldı.

Duruşmaya, Kırmızıgül’ün avukatları Fikret İlkiz ve Hasan Fehmi Demir katılırken, Kırmızıgül’ün ailesi ve arkadaşları da duruşmayı izledi. Mahkeme heyeti, ilk olarak mahkemenin geçici üyeleri oldukları gerekçesi ile asıl kararın verilmeyeceğini söyledi. Ardından Kırmızıgül’ün avukatı Demir ve İlkiz, bir önceki mahkemelerdeki tanık polislerin ifadelerindeki çelişkilere dikkat çekerek, Savcı İsmail Işık’ın istediği tutuklama kararının gerekçesine delil olarak sundukları kanıtları açıklamasını istedi. İlkiz, “Tahliye kararı vermemek için hiçbir neden yok” dedi. Verilen aradan sonra kararı açıklayan mahkeme heyeti, Kırmızıgül’ün tahliye edilmesi yönünde kararını açıkladı. 
Kararın açıklamasının ardından başta Kırmızıgül’ün ailesi olmak üzere tüm arkadaşları adliye sarayını bayram yerine çevirdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu